top of page

Організація та відповідальність за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах покладаються на обласні, районні державні адміністрації та інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, а також на керівників дошкільних навчальних закладів.

Розмір оплати за харчування установлює засновник закладу освіти один раз на рік відповідно до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" від 11.07.2001 № 2628.

До 01.01.2015 батьки або особи, які їх заміняють, вносили плату за харчування в розмірі, що не перевищував 50% (у міській місцевості) та 30% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Зміни в оплаті за харчування дітей в ДНЗ у 2015 році

З огляду на зміни, внесені до частини п*ятої статті 35 Закону про дошкільну освіту Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-УІІІ, з 01.01.2015 батьки вносять плату за харчування у розмірі, що становить від вартості харчування на день:

- не менше 60% - у міській місцевості;

- не менше 40 % - у сільській місцевості.

Зазначені зміни надають підстави місцевим радам, органам місцевого самоврядування уже з 01.01.2015 переглянути розмір плати за харчування, збільшивши відповідно її відсотковий розмір.

Відповідно до частини п*ятої статті 35 Закону про дошкільну освіту (у редакції Закону № 76) від оплати за харчування звільняються батьки у сім*ях, де сукупний дохід на кожного члена сім*ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

 Звільнення батьків від оплати за харчування дитини або зменшення розміру оплати за харчування проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

Звільняються також від оплати за харчування батьки із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону № 1768.

Дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, гарантоване право на утримання у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах за рахунок держави (частина друга ст. 33 Закону про дошкільну освіту). Тобто, особи, які оформили опіку над неповнолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, також не вносять оплату за харчування.

Чинні пільги для батьків багатодітних сімей: розмір оплати за харчування становить 50% його вартості.

 

Вартість харчування однієї дитини на день розраховують відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" від 22.11.2004 № 1591, ураховуючи ціни у грошовому вираженні на продукти.

Вартість харчування обчислюють шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування у грамах (брутто), установлену для однієї дитини (з урахуванням її віку та кратності харчування), на середню ціну, що склалася у конкретній місцевості на момент складання кошторису.

Вартість харчування установлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування з огляду на можливості місцевого бюджету.

 

                                                                                  Олена МОРЄВА, економіст-аналітик

                                         (за матеріалами журналу "Практика управління дошкільним закладом, № 01, 2015)

 

Під час організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі слід ураховувати, зокрема, кількість дітей, які потребують дієтичного харчування, щоб забезпечити відповідний набір продуктів. У журналі "Медична сестра дошкільного закладу" № 12/2014 розглянуто організаційні аспекти дієтичного харчування дітей.

© 2015  ДНЗ «Колосок». 

  • квадратная иконка facebook
  • Квадратная иконка Twitter
  • Квадратная иконка Google
bottom of page