top of page

 Правила прийому до ДНЗ

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ ДО ДНЗ:

1.                     Заява на ім'я завідувача ДНЗ.

2.                     Ксерокопія свідоцтва про народження дитини.

3.                     Медична довідка про стан здоров'я дитини Ф-26; Ф-63.

4.                     Висновки психолого-медико-педагогічної комісії для зарахування в логопедичні та ортопедичні групи.

Шановні батьки!

Перехід маленької дитини від родинного оточення до дошкільного закладу -це надзвичайно складний, болючий і не прогнозований процес. Щоб допомогти своїй дитині і полегшити її адаптацію. Ви повинні заздалегідь подбати про наступне:

1. Режим дня дитини віком від 1,5 до 2-х років повинен бути максимально наближеним до такого:

-                       Ранковий підйом з 7.00 до 8.00

-                       Сніданок з 8.00 до 9.00

-                       Прогулянка, ігри, заняття до 11.30

-                       Обід 11.30-12.30

-                       Гігієнічні процедури 12.30-13.00

-                       Денний сон з 13.00 до 15.00

-                       Полуденок 15.15-15.45

-                       Заняття, ігри, прогулянка до 17.00 - 17.30 -Вечеря 17.30-18.00

-                       Гігієгічні процедури, спокійні ігри, вечірня казка і т.п. до 20.00 -Сон з 20.00, 21.00.

Харчування дитини з 1.5 року повинно бути надзвичайно різноманітним і включати наступні страви: сирі овочі та фрукти, супи, борщі, круп'яні гарніри, салати, молочні страви, сиркові запіканки, варені яйця, морську рибу, печінку, вінегрет, овочеве рагу, варені і запечені овочі та фрукти (буряк, гарбуз, яблука). Важливо вчасно навчити дитину правильно пережовувати їжу.Не давайте дітям: жирні відвари, студні, сало, копчені рибу та ковбасу, гриби, майонез, соуси, чіпси, продукти до складу яких входять консерванти, штучні фарбники, ароматизатори, і т.і.Відлучіть дитину від грудей за 1,5-2 міцяці до вступу в дитячий садок .

3.Обов'язково зробіть дитині профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, дітям без щеплень відвідування дошкільних закладів не дозволяється.

4.                     Навчайте дитину самообслуговуванню:

-                       мити руки круговими рухами долоньок;

-                       вмивати обличчя, чистити зуби, полоскати рот після прийому їжі;

-                       одягатися, починаючи з носочків, тапочок, колготок;

-                       самостійно їсти;- прибирати на місце іграшки, СВОЇ речі, книжечки;

-                       вітатися, дякувати, слухати дорослого;

-                       проситися на горщик.

Пам'ятайте: дитина повинна позитивно ставитися до висаджування на горщик, сприймати це як фізіологічний процес, а не гру. У "памперсах" діти до дитячого садочка не приймаються.

5.                     В 2 роки дитина повинна розуміти значення слів:

-                       "можна" і "не можна";

-                       "добре"і"погано".

6.                     За місяць-два до вступу в дитячий садок починайте наступні етапи адаптації:

I                       - залишайте дитину на 1 -2 години в домашніх умовах, але не з тим, з ким постійно раніше перебувала дитина наприклад: з тіткою, бабусею, сусідкою, мотивуючи тим, що мама пішла і скоро буде.

II                      - залишайте дитину на 1-2 години у надійних сусідів, на майданчику, у дворі з подругою чи іншим помічником з такою ж мотивацією.

III                    - приводьте дитину познайомитися з подвір'ям дитячого садка, з дітками, які граються на майданчику, гуляйте разом з мамою, нянею чи з кимось із СВОЇХ.

 - залишайте дитину на 0,5 - 1 годину в садку під час прогулянки разом з вихователем і дітьми, а самі на деякий час зникайте.Фахівці зазначають, що період адаптацї може тривати місяць, два, а навіть і більше. Бажано в цей період бути надзвичайно уважними і терплячими, проявляти неабияку турботу і любов до дитини. Дайте маляті з собою до садочка улюблену іграшку, а щоб підвищити опір організму, більше давайте пити води, соків, вітамінів, фруктів. Частіше купуйте іграшки, книжечки, пригощення, і постійно нагадуйте про свою любов до дитини, щоб знизити тривожність.Бажано, щоб в перші дні до дитячого садочка дитину приводила не мама чи бабуся, з якими до цього постійно перебувала дитина. Це може бути тато чи дідусь, з якими кожного ранку дитина звикла розставатись. Ранкове розставання з дитиною в приймальній кімнаті повинно бути якомога коротшим. Скажіть спокійно дитині" Я йду на роботу і скоро за тобою прийду" і передайте дитину вихователю.Будьте впевнені, що за декілька хвилин дитина заспокоїться і включиться в спільну діяльність вихователя та дітей.

© 2015  ДНЗ «Колосок». 

  • квадратная иконка facebook
  • Квадратная иконка Twitter
  • Квадратная иконка Google
bottom of page